background

News

NEWS & ANNOUNCEMENTS

blog image

We Are Very Happy And Proud!

We ranked 10th among the companies of the Istanbul Chemicals and Chemical Products Exporters' Association (IKMIB), of which we are a member, with our successful performance in the Pharmaceutical Category of 2021. We would like to express our gratitude to our team and all other companies that add value to our country's exports for their contributions.

Read More
blog image

Great Place To Work

Daha temiz bir doğa için adım atan her birey ailemizin bir parçası. Ailemizin temel taşlarını oluşturan anlayışımız mutlu müşteri ve huzurlu bir çalışma ortamı. Çalışanlarımıza birlikte temiz bir gelecek şekillendirmek için mücadele ediyor, ortak akılla hareket ediyoruz. Huzurlu bir çalışma ortamında geliştirilen yaratıcı fikirlerle birlikte geleceğimizin yarınlarını teminat altına alıyoruz. Kuzey Pharma olarak çalışanlar ve işverenler arasındaki organik bağı temsil eden en iyi iş verenler ödülünü almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mutluluk temiz gelecek için çalışan hepimizin, tüm Kuzey Pharma ailesinin.

Read More
blog image

Kalite Yönetim Sistemi

Firmamız, yönetim sistemini 2021 yılında tamamladığı çalışmalar neticesinde ISO 9001 “Kalite Yönetim Sistemi’’ ile belgelendirmiştir. Ayrıca toptan kalite anlayışı çerçevesinde, ISO 22716 “Kozmetik-İyi üretim Uygulamaları”, ISO 45001 “İş Sürekliliği Yönetim Sistemi” ve ISO 10002 “Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetim Sistemi’’ süreçlerini tamamlayarak söz konusu sertifikaları almaya hak kazanmıştır.

Read More
blog image

Great Place To Work

We are happy to be recognized as a "Great Place to Work® Certified" company by the Great Place to Work® Turkey Institute! Endless thanks to all our colleagues for their hard work!

Read More
blog image

Doğaya Dönüş Hareketi!

Temiz gelecek, sürdürülebilir bir yaşam için bugünden harekete geçiyoruz. İleriye yönelik attığımız her adımda doğaya dönüyoruz. Geleceğe yeşil ve temiz bir dünya bırakmak için alacağınız her ürün ve hizmet karşılığında ecoDrone ile 250.000 tohum topu atışında bulunuyoruz. İleriki nesillere mirasımız doğamız, en güçlü silahımız tohum atışlarımız.

Read More
blog image

Interrogation Of ‘Single Usage Material’ By The Ministry Of Health

Relations Consultancy, in relation with the allegations that some single usage medical materials were being used for more than once, according to some press and agencies

Read More
blog image

The SMS Period In The Emergency

In accordance with the applications being made on the line of the Ministry of Health, called the “Beyaz Kod” (White Code), in the last 5 years, about 50 thousand health personnel were gone through violence.

Read More
blog image

What Do Employee Engagement Surveys Tell You About Employee?

Outsourcing IT infrastructure is a concept that has been around for a while. Characterized in terms of technicians and engineers, workstations and servers, the idea of outsourcing ...

Read More
blog image

Good Distribution Practices Certificate

Our company received the "Good Distribution Practices Certificate" in 2022.

Read More
blog image

Meet With Kuzey Pharma

Sheikh Rashid Hall R-C30

Read More
Successfully Subscribed!